Lekcje przywództwa wg TED’a LASSO

Data: 22.08.2023

Ted Lasso to popularny amerykański serial telewizyjny opowiadający o amerykańskim trenerze futbolu, który zostaje zatrudniony w Wielkiej Brytanii, aby prowadzić fikcyjną drużynę AFC Richmond w piłkarskiej Premier League. Przez cały serial Ted demonstruje wyjątkowe umiejętności przywódcze, które można zastosować do różnych aspektów życia. 3 sezon serialu dostępy na Apple TV+.

Oto kilka kluczowych lekcji przywództwa od Ted'a Lasso:

Przywództwo oparte na empatii: Ted Lasso pokazuje, że bycie wielkim liderem oznacza traktowanie ludzi z życzliwością i empatią. Poprzez autentyczną troskę i wspieranie swoich zawodników i pracowników, tworzy pozytywne środowisko pracy, które sprzyja rozwojowi i sukcesom.

Współpraca i budowanie relacji: Ted konsekwentnie demonstruje wiarę w swój zespół, nawet gdy inni wątpią w ich umiejętności. To zaufanie i wiara pomagają budować pewność siebie jego zawodników, co ostatecznie prowadzi do lepszych wyników.

Dążenie do celu: Ted Lasso jest przykładem lidera, który jest zmotywowany i dąży do celu. Jednakże, nie robi tego kosztem innych, ale przeciwnie, zachęca swoją drużynę do osiągania lepszych wyników poprzez pozytywne nastawienie i współpracę.

Pozostań pokorny i zdolny do adaptacji: Pomimo braku doświadczenia w piłce nożnej, Ted pozostaje otwarty na uczenie się od innych i jest skłonny dostosować swój styl trenerski, aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb drużyny. Ta pokora i zdolność do adaptacji czynią go bardziej skutecznym liderem.

Komunikuj się otwarcie i szczerze: Ted jest znany ze swojego przejrzystego stylu komunikacji. Zachęca do otwartego dialogu ze swoimi zawodnikami i pracownikami, poruszając problemy i budując kulturę zaufania i szczerości.

Skup się na rozwoju osobistym: Ted Lasso rozumie, że rozwój osobisty jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu. Zachęca swoich zawodników do rozwijania się nie tylko jako sportowcy, ale także jako jednostki, rozpoznając ich mocne i słabe strony oraz udzielając im wskazówek i wsparcia.

Tworzenie pozytywnej kultury: Zaraźliwa pozytywność i entuzjazm Teda pomagają stworzyć wspierające i optymistyczne środowisko. Kształtując pozytywną kulturę, motywuje swój zespół do wspólnej pracy, pokonywania wyzwań i dążenia do sukcesu.

Bądź odporny i wytrwały: Ted wykazuje się odpornością i wytrwałością w obliczu przeciwności losu, nigdy nie rezygnując ze swojego zespołu lub celów. Jego determinacja w dążeniu do sukcesu, nawet w trudnych sytuacjach, inspiruje jego zespół do pokonywania przeszkód i dążenia do osiągnięcia swoich celów.

Dawanie przykładu: Ted Lasso daje przykład, demonstrując zachowania i postawy, których oczekuje od swojego zespołu. Okazuje uczciwość, szacunek i zaangażowanie we wszystkim, co robi, zdobywając zaufanie i podziw otoczenia.

Dążenie do celu: Ted Lasso jest przykładem lidera, który jest zmotywowany i dąży do celu. Jednakże, nie robi tego kosztem innych, ale przeciwnie, zachęca swoją drużynę do osiągania lepszych wyników poprzez pozytywne nastawienie i współpracę.

Szacunek i uczciwość: Ted Lasso zawsze traktuje swoich pracowników z szacunkiem i uczciwością. Dzięki temu, zyskuje on ich zaufanie i lojalność, co wpływa na ich zaangażowanie i osiąganie lepszych wyników.

Włączając te lekcje Teda Lasso do swojego własnego stylu przywództwa i komunikacji, możesz zbudować bardziej udany i harmonijny zespół, czy to w sporcie, biznesie, czy w innych dziedzinach życia.

Poznaj siebie i swoje zachowania i motywacji - sprawdź test typologiczny EASI: Master - EASI test typologiczny - Wielka Piątka (master-hr.pl)

Współpraca Wskazówki TEDLASSO, lessons przywodztwo, LASSO, leadership, lekcjeprzywodztwa,